KAMP BOZAYI & EGRİOVA TABİAT PARKI

Kamp bozayı

T.C Milli Parklar Genel Müdürlüğüne bağlı olan ve Eğriova tabiat parkında yer alan "KAMP BOZAYI’ nın kendiniz ve aileniz için keşfedilecek yeni deneyimlerle dolu bir serüven olduğuna inanıyoruz! KAMP BOZAYI ömür boyu sürecek dostlukları teşvik etmek , kendine güvenen, ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı, yetenekli, topluma faydalı bireyler yaratmak için hayata geçirilmiş doğa dostu bir projedir. Bu projede sizleri şimdi ve yıllarca yanımızda görmek için yola çıkıyoruz…"

Kampımız

Aktivitelerimiz

Galeri

[tmm name=”ekibimiz”]

OUTDOOR EĞİTİMİ NEDİR?

KAMP BOZAYI

Outdoor Eğitimi terimi;

  • Açık alanda gerçekleştirilen
  • Maceracı bir ruha sahip
  • Fiziksel aktivite içeren
  • Her zaman çevreye saygılı doğaya dost

aktivite ve deneyimini ifade etmektedir.

Bu aktiviteler orienteering, kampçılık, su kayağı, tırmanış, yelken gibi bilinen sporları da içerir.

Outdoor eğitiminin kişiye kazanım yaklaşımı, temel olarak bu aktivitelerden doğan deneyimlerdir. Eğitimler, bu deneyimlerin sosyal ve kişisel pozitif çıktılarına odaklanır.

Outdoor eğitimi, farklı bir kimliğe sahip olduğu için ve eğitime farklı yönlerden katkı sağlar. Diğer eğitim alanlarıyla – çevre, biyoloji, sosyal, kişilik, fiziksel gibi, belirgin şekillerde örtüşmektedir. Bu alanlara pozitif etki sağlamaktadır.

NEDEN KAMP BOZAYI ?

Neden biz?

KAMP BOZAYI bir doğa ve macera kampından çok daha fazlasıdır. Sizlere dilerseniz günü birlik, dilerseniz hafta sonu ya da daha uzun dönemli kamp programları sunar.

Çocuklarımızın gelecekteki hem akademik hem de sosyal iletişim başarısı için ihtiyaç duyacakları bir çok beceriyi sağlıklı, güvenli ve doğal bir ortamda geliştirmelerine yardımcı olur.

Doğada yapacakları birçok aktivite ile kendilerine olan güveni, sosyal başarıyı, ekip çalışmasını, liderliği ve doğa sporları becerilerini öğreneceklerdir.

KAMP BOZAYI’da sunulan açık hava eğitiminde küçük bir toplulukta bir arada yaşayan ve çalışan çocuklar çevreye duyarlı bir hayat tarzı geliştireceklerdir. Çocuklar kendileriyle birlikte her bireyin ayrı bir değer olduğu düşüncesini benimseyecek ve bir birey olarak ailesine, topluma ve çevreye bir katkısı olabileceğini hissedecektir.
Ormanımızda çocuklar bilmedikleri yeteneklerini keşfetmelerinin yanı sıra yapabileceklerinin en iyisini yapma yönünde teşvik edileceklerdir.

Şehir yaşamının üzerimizdeki sosyal ve ekonomik baskısı bizleri çok hızlı ve iletişimsiz yaşamaya itiyor. Neredeyse kendimiz ve ailemiz ile ilgilenmek için hiç zamanımız yokmuş hissine kapılıyoruz. Biraz yavaşlamak ve doğayı duymak isteyebilirsiniz. KAMP BOZAYI size şehir dışına adım atabileceğiniz, kendinizi ve ailenizi geliştirebileceğiniz bir ortam sağlar.

KAMP BOZAYI’ da düzenlenen aktivitelerin çocuğunuzda ve sizde kalıcı bir etki yapacağına inanıyoruz. Eğlence, heyecan ve eğitim yüklü bir kampta yaşayarak öğreneceksiniz.

ŞİMDİ ORMANIMIZA GELİN …

konaklama